Ubytovanie Chorvátsko Riviéra Šibenik

Juric travel   Severná Dalmácia Riviéra Šibenik

Riviéra Šibenik sa rozkladá v okolí jedného z najkrajších historických miest na pobreží chorvátskeho Jadranu, mesta Šibenik. Susedí s riviérou Vodice na severozápade a s riviérou Rogoznica na juhovýchode. Zahŕňa pobrežný pás dediniek Jadrija na sever od Šibeniku a na juh Zablače (ešte časť Šibeniku pri rezorte Solaris), Brodarica, Žaborić a Grebaštica, ako aj ostrovy Zlarin, Krapanj, Prvić, Žirje, Kaprije. 

Riviéra Šibenik má skvelú polohu v južnej časti severnej Dalmácie. Okrem dovolenky na krásnych plážach si môžete dopriať aj mnohé výlety za krásami chorvátskej prírody, Jadranu alebo histórie. Samotné mesto Šibenik je historickým skvostom s mnohými pamiatkami ako napríklad najznámejšie katedrála sv. Jakova a pevnosť sv. Mihovila a mnohé iné. V blízkosti sú ďalšie historické mestá na pobreží Zadar, Trogir a Split, no aj historické mestá Knin a Drniš vo vnútrozemí.

Z prírodných zaujímavostí dominujú regiónu najmä národné parky Krka a Kornati. Súostrovie Kornati je jedným z najväčších lákadiel v severnej Dalmácii. Nezabudnuteľné chvíle Vám pripraví plavba po Kornatskom súostroví, návšteva jeho zátok, ostrovčekov so stopami dávneho osídlenia, či objavovanie podmorského sveta. Národný park Krka je taktiež len „na skok“. Krka ponúka množstvo prírodných divov, najmä nádherné vodopády a potôčiky plné rýb, 860 druhov rastlín, ostrov Visovac so starobylým kláštorom, či pozostatky rímskej pevnosti Burnum. Nezabudnuteľným dovolenkovým zážitkom je okružná plavba medzi vodopádmi národného parku Krka.

Pozrite si ubytovanie v Chorvátsku na riviére Šibenik - apartmány Žaborić


Žiadne dostupné ubytovanie nespĺňa všetky Vami zvolené kritériá.
Prosíme upravte kritériá, alebo nás kontaktujte.