Chorvátsko - Dalmácia, Riviéra Šibenik, Žaborić

Juric travel   Severná Dalmácia Riviéra Šibenik Žaborić

Žaborić - pokojná dovolenka

Žaborić je pokojné malé mestečko len pár minút cesty juhovýchodne od mesta Šibenik.Pozdĺž takmer celého Žaboriča sa tiahne pláž, zväčša kamienková s pozvoľným vstupom do mora, no niektoré časti sú aj skalnaté alebo betónové platne. V mestečku nájdete reštaurácie a kaviarničky, pozdĺž pláže je promenáda ako stvorená na večerné prechádzky, či ranný beh :-). 
Žaborić je mestečko vhodné najmä na rodinnú pokojnú dovolenku. Je to ale aj veľmi dobrý východiskový bod na rôzne výlety a spoznávanie prírody aj histórie. V blízkosti sú nádherné historické mestá Šibenik, Zadar, Trogir, Split a vo vnútrozemí Knin a Drniš. Nádhernú prírodu nájdete v národnom parku Krka s prekrásnymi vodopádmi a v súostroví Kornati. Ak sa radi každý deň kúpete na inej pláži, za návštevu stoja okolité mestečká Primošten, Pirovac, Pakoštane, Biograd na moru. Mnoho zábavy a vodných aktivát, vrátane zábavného parku si užijete v rezorte Solaris v Šibeniku.
Žaborić so svojomi krásnymi plážami je miesto, ktoré si zamiluje každý, kto má rád pokojnu dovolenku s mnohými možnosťami výletov.


Žiadne dostupné ubytovanie nespĺňa všetky Vami zvolené kritériá.
Prosíme upravte kritériá, alebo nás kontaktujte.